21.07.2022

W dniu 19.07.2022 na Błoniach Nadwiślańskich w Toruniu został podpisany list intencyjny pomiędzy Andrewex Construction sp. z o.o.  i niemiecką firmą  specjalizującą się w finansowaniu inwestycji budowlanych Thallos AG oraz szwajcarską firmą deweloperską Lakeward Management AG.

Prezentacja pierwszego modułu mieszkalnego w Toruniu od lewej: Heiko Ostmann (TEC Architecture) Simon Koeni (Lakeward Management AG), Werner Braun (Thallos AG), Andrzej Opłatek, Andrzej Opłatek jr (Andrewex),

Podpisanie listu intencyjnego w Toruniu. Od lewej  strony list podpisują: Simon Koeni (Lakeward), Andrzej Opłatek jr, Andrzej Opłatek (Andrewex), Werner Braun (Thallos AG)

Okazją do podpisania listu była prezentacja prototypu modułu mieszkalnego wykonanego w innowacyjnej technologii MODUL ONE. Moduł został wykonany w Cierpicach przy współpracy z renomowanymi biurami odpowiedzialnymi za projekty architektoniczne (tec architecture) oraz konstrukcyjne i akustyczne (Arup Deutschland GmbH). Jest to prototyp energooszczędnego modułu mieszkalnego o konstrukcji drewnianej. Przedstawione rozwiązanie jest częścią pięciokondygnacyjnego budynku, jaki w najbliższych miesiącach ma powstać w ultranowoczesnym  osiedlu Ecovillage w Schwäbisch Gmünd na południu Niemiec. Pokazowy moduł będzie najbliższe tygodnie można obejrzeć na Błoniach Nadwiślańskich w Toruniu.

MODUŁ POKAZOWY