Odpowiedzialność za środowisko

Drewno jest surowcem, który jest niezastąpiony. Wytwarzanie produktów z drewna jest niezwykle korzystne dla środowiska. Wiedząc jak wyjątkowym surowcem jest drewno i mając na uwadze minimalizację naszego wpływu na środowisko, każdy nasz wyrób produkowany jest w sposób, który pozwala w znacznym stopniu minimalizować emisje CO2 do atmosfery. Drzewo ma niezwykłe właściwości – umożliwia magazynowanie dwutlenku węgla który nie znalazł się w atmosferze, ponieważ węgiel będący składową strukturalną tego drewna, został związany, a uwolniony został jedynie tlen.

Globalne ocieplenie

Jeśli społeczność świata nie powstrzyma nadmiernej emisji gazów cieplarnianych, w tym dwutlenku węgla emitowanego do atmosfery w procesie wytwarzania energii z paliw kopalnych, mogą nam zagrażać co raz częstsze ekstremalne zjawiska pogodowe, susze i powodzie, a nawet w niektórych rejonach świata -głód, brak wody pitnej, nasilenie się chorób wywołanych zanieczyszczoną wodą czy pasożytami, migracje milionów uchodźców klimatycznych i konflikty.

Odpowiedzialna gospodarka leśna

Aby zapewnić najwyższą jakość oraz uszanować surowiec, drewno pozyskujemy z Lasów Państwowych potwierdzone certyfikatem FSC, gdzie w miejsce każdego wyciętego drzewa - sadzimy kilka nowych sadzonek. Takie działanie gwarantuje skuteczną minimalizacje emisji CO2.
W 2019 roku poprzez sprzedaż tylko i wyłącznie naszych produktów udało nam się zatrzymać aż 3855 ton CO2 – co jest równoważne z roczną emisją dwutlenku węgla produkowaną przez 128 czteroosobowych rodzin.
Zakupując produkty z naszej oferty wiesz, że przyczyniasz się do odpowiedzialnej gospodarki leśnej oraz dbasz o dobro planety.

Drewno

Drewno ma wiele zalet – jest stylowe, ekologiczne oraz pozytywnie wpływa na zdrowie człowieka. Większość naszych produktów jest produkowanych z drewna sosnowego.

Obecność człowieka w otoczeniu drewna sosnowego dodaje energii, eliminuje zmęczenie, pozwala odzyskać i utrzymać równowagę wewnętrzną. Pomaga zwalczyć depresję i ułatwia podejmowanie decyzji. Ponadto wpływa korzystnie na działanie układu odpornościowego i oddechowego.

Wybierając nasze produkty, nie tylko dbasz o środowisko – to inwestycja w Twoje zdrowie i samopoczucie!

Sekwestracja węgla

Rocznie sprzedajemy około 160 000 produktów z drewna.
sekwestracja CO2 w pojedynczym produkcie 23,64 kg CO2
sekwestracja CO2 w sumie 3855 ton - tyle CO2 nie znalazło się w atmosferze, bo węgiel, będacy składową strukturalną tego drewna, został związany, a uwolnione zostało jedynie O2.

Liczba km, których przejechanie przez przeciętny polski samochód spowodowałoby emisje takiej ilości CO2 - 19469690 km - taki dystans pozwoliłby objechać prawie 486x kulę ziemską w okół równika.

Fotowoltaika

Panele fotowoltaiczne w przeciwieństwie do tradycyjnych źródeł energii, nie wymagają paliwa do działania, a zatem nie powodują zanieczyszczeń. Zapewniają czystą i zieloną energię pozwalając ograniczyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Są ciche i nie hałasują podczas użytkowania.
Dzięki zastosowaniu w naszych zakładach paneli solarnych, każdego dnia udaje nam się zaoszczędzić energię elektryczną.